• info@kirmizibiberdernegi.org.tr
  • 0(535) 525 15 86
kırmızı biber derneği 100. yıl kadın dayanışma ormanı
Kırmızı Biber Derneği 100. Yıl Kadın Dayanışma Ormanı
Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Lütfen fidan bağışı işleminize yukarıdaki düğmeye tıkladığınızda yönlendirileceğiniz Çekül’ün fonzip sayfasındaki Donate düğmesine tıklayıp gerekli alanları doldurup kredi kartı bilgilerinizi girerek devam ediniz.

8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı

Dayanışmaya Bir Fidan da Benden! 

Her dikilen fidan, bir kadının eşsiz hikayesini, mücadelesini ve geleceğe olan umududur.

8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı

Dayanışmaya Bir Fidan da Benden!

Sevgili Kadınlar,

Bugün, 8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı projesini sizlere sunmanın gururunu yaşıyoruz. Bu özel girişim,  25 Kasım  Kadına Yönelik Şiddetme Mücadele Günü – 10 Aralık İnsan Hakları Günü arasındaki  16 günlük aktivizm döneminde bir dayanışma çağrısı olarak,   Cumhuriyetimizin 100. yılında, kadın dayanışmasını, çevre bilincini ve ekolojik sorumluluğu bir araya getiriyor.

“8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı”, kadınların gücünü, dayanışmasını ve tarihsel mücadelesini simgeliyor. Bu proje, kadınlar arasındaki bağları güçlendirirken, aynı zamanda çevreye karşı sorumluluğumuzu hatırlatıyor. Her dikilen fidan, bir kadının hikayesini, direnişini ve geleceğe olan umudunu yansıtacak.

Bu yolculuğa sizleri de davet ediyoruz. 8 Mart Kadın Ormanı’na  destek vererek, kadın hareketinin birliğini, doğa ile uyumunu ve gücünü pekiştirelim.

Hepinizi, bu anlamlı projeye katılarak, kendiniz için, sevdikleriniz için, size ilham olan ve hatırasını yaşatmak istediğiniz kadınlar için fidan dikmeye çağırıyoruz. 8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı’nda bir araya gelerek, yeşerecek umutlarımıza hep birlikte tanık olalım!

8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı

8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı projesi, kadınların bağışlarıyla Balıkesir, Bandırma, Sahil Yenice Köyü’nde başlayacak ve Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde devam edecek fidan dikim projesidir.

Fidan Bağışı Nasıl Yapılır?

• Adını bir fidanla yaşatmak istediğiniz, size ilham olan kadın(lar) adına fidan bağışınızı, bağış bağlantısını üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Fazladan fidan bağışlayabilirsiniz. Elbette kendi adınıza da bağış yapabilirsiniz.

• Bağışınızın karşılığında, girdiğiniz isme düzenlenen bir bağış sertifikası, size ya da adına bağışta bulunduğunuz kişiye iletilecektir.

• Her bir fidan için bağış miktarı 80 TL’dir.

Kampanya Süresi

Kampanyamız 2024 yılı sonuna kadar sürecektir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nü kapsayan hafta ormanımızın açılışını yapacağız.

Duyurular ve Katılımcı Bilgileri

Kırmızı Biber Derneği, kampanyaya bağış yapan kişileri ve adına bağış yapılanları toplu olarak duyuracaktır.

İletişim ve Detaylı Bilgi

Daha fazla bilgi ve sorularınız için bize şu adresten ulaşabilirsiniz: info@kirmizibiberdernegi.org.tr

Telefon: 0535 525 15 86

Ayrıca 7agacprojesi@cekulvakfi.org.tr üzerinden de kampanyaya ilişkin bilgi alabilir, 1994’den bu yana yürütülen 7 Ağaç Ormanları çalışmaları hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://7agac.cekulvakfi.org.tr

* Birbirimizden aldığımız güçle, 2 bin ağaca ulaşarak bir Koru, 10 bin ağaca ulaşarak ‘8 Mart Kadın Dayanışma Ormanı’ oluşturmak istiyoruz.